• اقتصاد مقاوتی


جمعه ٠٩ خرداد ١٣٩٩ -
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
اخبار و اطلاعیهلینک های مفیدخدمات تحت وبخدمات الکترونیک


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه روسای مراکز آموزشی درمانی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت : 20 درصد از کل بیمارستانهای دولتی کشور تحت پوشش وزارت بهداشت هیئت امنایی می شوند.


به گزارش خبرنگار وب دا ، دکتر علی اسماعیلی ندیمی در آیین تودیع و معارفه روسای مراکز آموزشی درمانی حضرت علی ابن ابیطالب (ع) ، مرادی و نیک نفس رفسنجان افزود : بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان جزء بیمارستانهای هیئت امنایی است
وی تصریح کرد : در راستای هیئت امنایی شدن بیمارستانهای دولتی ، کمیته متشکل از اعضای شوری اسلامی ، فرمانداری ، نماینده بنگاه های اقتصادی شهر و چند نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه ایجاد می شود که اینها قرار است در خصوص توسعه بیمارستان ، ایجاد بخش های جدید ، مستقل کردن عملیات مالی بیمارستان تصمیماتی اتخاذ کنند.
دکتر اسماعیلی با اشاره به اینکه برای تجهیز و بازسازی مراکز بهداشتی از بودجه های دولتی در طرح تحول نظام سلامت در نظر گرفته شده خاطرنشان کرد : بخشی از طرح تحول نظام سلامت در نظام بهداشت روستایی است که شامل بازسازی و احیای خانه های بهداشت ، مراکز بهداشت و درمان ، احداث خانه های بهداشت جدید و طرح ارتقای ارجاع بیمه روستایی که پزشک خانواده روستایی اسم گرفته ، می باشد
وی گفت : قبل از شروع طرح تحول نظام سلامت یعنی اسفند ماه سال گذشته ، برای ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و افزایش رضایت مندی مردم میلیاردها تومان اعتبار به حساب دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور واریز شده است و این طرح به خوبی در تمام بیمارستانهای دولتی در حال اجراست.
وی تصریح کرد : این در حالی است که در دوره های قبلی طرح و برنامه ارائه می شد اما بدون پشتوانه رها می شد و اجرای طرح تحول سلامت نشان از عزم ملی و پشتوانه رهبری است.
دکتر اسماعیلی ندیمی گفت : این طرح در حال نظارت از سوی بازرسان وزارت بهداشت است و اگر کسی تخلفی ایجاد کند به راحتی مجازات خواهد شد.
او اضافه کرد : هزینه های بستری در قبل از شروع طرح نظام سلامت از جیب مردم 37 در صد بود که با شروع طرح ، این ساماندهی در راستای پرداخت از جیب مردم به 10 درصد کاهش یافت و جای بسی خوشحالی است که بیماران و نیازمندان به این خوبی از ارائه خدمات درمانی بهره مند می شوند.
دکتر اسماعیلی افزود : بیمه سلامت یکی از وجه های طرح تحول نظام سلامت است که در این طرح نیز لحاظ شد و کسانی که فاقد بیمه بودند به طور رایگان بیمه سلامت شدند تا از خدمات در مانی به راحتی استفاده کنند.
در این آیین دکتر علی مظفری رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) ، دکتر حمید ابوسعیدی رئیس مرکز نیک نفس رفسنجان و دکتر حسین زینلی رئیس بیمارستان مرادی شدند و از زحمات دکتر وکیلیان ، دکتر خرم نیا و دکتر شمس روسای سابق این بیمارستانهای دولتی تقدیر و تشکر شد.

 

» مشاهده تصاویر بیشتر


٠٩:٣٩ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٣    /    شماره : ١٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٥٧٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان