دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨ -
home
mail
sitemap
»
شرکت‌های تابعه
سایت رهبری
سایت ریاست جمهوری
وب دا رفسنجان
سایت سامد
سایت ایران مردم
سایت وزارت بهداشت
سایت دولت
پیوندها
فرمهای الکترونیک
کاربران
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
آمار سایت
 بازدید این صفحه : 5697
 بازدید امروز : 429
 کل بازدید : 25394488
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 1/2188
تقویم
صفحه اصلی > الغدیر > خبرهای شنیدنی 

قرآن درديدگاه دانشمندان غير مسلمان

در اين نوشتار بر آنيم كه نظري به ديدگاه دانشمندان غير مسلمان درباره قرآن بيفكنيم .

البته شايان ذكر است كه هر يك از اين دانشمندان از دريچه افكار خود به قرآن نگريسته ، و توانسته اند به تمام ويژگيها و عمق تعاليم آن پي ببرند .

« البرت انيشتن» نابغه علم فيزيك مي گويد: « قرآن ، كتاب چبر يا هندسه نيست ، بلكه مجموعه قوانيني است كه انسان را به راست هدايت مي كنند ، راهي كه بزرگترين فلاسفه از تعريف درست آن عاجز مانده اند ».

« ويل دورانت» مورخ فرانسوي چنين گفته است : « رفتار ديني در قرآن دربردارنده رفتار دنيوي نيز هست ، و تمام مسايل آن از جانب خدا وحي شده است . قران دربرگيرنده قوانيني چون : اخلاق نيك ، بهداشت ، ازدواج ، طلاق ، رفتار با كودكان ، حيوانات و بردگان ، تجارت ، سياست ، سود نامشروع ، قرض ، قرارداد، توصيه ها مباحث صنعتي ، ثروت ، تأديب و مجازات و جنگ وصلح است. قران اعتقادات ناب را در جانهاي بي تكلف خلق مي كند ، جانهايي كه از سنت هاي غلط و پرستش بتها به دورند.

قرآن اصول نظم همگاني و وحدت اجتماعي را در بين مسلمانان تثبيت مي كند ».

نظر « ناپلئون بناپارت» درباره قرآن چنين است : « قرآن به تنهايي مسئوليت كاميابي انسان را بر عهده دارد. اميدوارم آن روز خيلي دير نباشد كه من بتوانم همه دانشمندان كشورها را گرد آورم و جامعه اي هماهنگ ، تنها بر اساس اصول قرآن تاسيس كنم كه مردم را به سوي موفقيت رهنمون كند .»

« لئوتولستوي» نويسنده و متفكر روسي مي گويد: «قران حاوي واقعيت ها و اصول روشني است و انسان ها عموماً مي توانند از آن بهره گيرند».

«برنارد شاو» متفكر انگليسي پيش بيني مي كند كه اروپا دين و كتاب محمد (ص) را خواهد پذيرفت.

   گفتار « دكتر ماركس» را درباره قران بشنويد : «قران در بردارنده ي تمامي پيام هاي الهي است كه در كتاب هاي مقدس همه اقوام بشر به چشم مي خورند ، در قران آياتي درباره فراگيري دانش، تفكر، تحليل و اموزش وجود دارد و من اعتراف مي كنم كه اين كتاب محكم بسياري از اشتباهات بشر را تصحيح كرده است.»

« دكتر شيلي شميل» شاگرد برجسته « داروين» گفته است : «پيامبر اسلام (ص) با شيوايي قران ، توجه خرد انسانها را به سوي خود جلب كرده و آنها را در برابر كتابش از خود بي خود نموده است.

ديدگاه « چارلز فرانسيس» استاد آمريكايي ، درباره قران چنين است : كتاب مقدس ( مجموعه تورات و انجيل ) را هيچ كس در آمريكا نمي شناسد اما قران كتابي است كه همه مسلمانان آن را مي شناسند و دروغي درآن وجود ندارد . اما بايد گفت كه : نا آگاهي به اين كتاب مقدس براي دين ما يك خوش اقبالي است.»

و بالاخره « هانري كربن» اسلام شناس معاصر فرانسوي ، قران را اينگونه مي ستايد : «اگر انديشه محمد (ص) خرافي بود ، و قران از جانب خدا بر او وحي نمي شد ، او هرگز جرات نمي كرد انسان ها را به دانش اندوزي دعوت كند.

هيچ انديشه و فردي به مانند محمد (ص) بشر را به علم فرانخوانده است . آنچنان كه مي بينيم در قرآن حدود 950 بار از علم سخن به ميان آمده است».

 

تمام آرزو

يك چيني با ارسال نامه اي به بنياد انديشه اسلامي وابسته به «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي» تمام آرزوي زندگي خود را قادر بودن به خواندن « دعاي پر فيض كميل» و بهره برداري از آن عنوان كرد.

اين فرد چيني در نامه خود نوشت : «ارزويم داشتن كتاب دعاي كميل است». در بخشي از اين نامه با اشاره به پخش مراسم دعاي كميل از طريق شبكه هاي سيماي جمهوري اسلامي در منطقه آسيا آمده است : «زماني كه از طريق تلويزيون ، اجتماع عظيم و بزرگ مردم را كه در آن افراد پير ، جوان و حتي كودكان در حال خواندن دعا و گريه و زاري بودند ، تماشا كردم ، بسيار متاثر شدم و آرزو دارم بتوانم دعاي كميل را بخوانم و بياموزم ».

main
خدمات تحت وب
خدمات الکترونیک
اوقات شرعی
site map | home | english site