چاپ        ارسال به دوست

به همت کادر درمان بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع )عمل پیوند دست مرد 36 ساله با موفقیت انجام شد

 

 

 

 

رئیس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) صبح امروز خبر داد:به همت کادر درمان بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان عمل پیوند دست قطع شده مرد 36 ساله با موفقیت انجام شد. 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) علی موسوی توضیح داد : دست  مرد 36 ساله که ۲۶ اردیبهشت ماه در سانحه تصادف از ناحیه بازو قطع شده(قطعی از نوع کراش و له شدگی بود) و اندام دست هیچ علائم حیاتی نداشته و توسط 115 به بخش اورژانس بیمارستان ارجاع داده شده بود، با موفقیت پیوند خورد .

 

رئیس بیمارستان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) ادامه داد: پس از انجام اقدامات اولیه توسط کارکنان اورژانس بیمار همراه با تیم جراحی و بع سرپرستی" دکتر حسین صالحی"فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی وارد اتاق عمل شد و پس از ترمیم سرخرگ و سیاهرگ برای زنده ماندن اندام های آسیب دیده، با همکاری "دکترمحسن آبسالان "متخصص ارتوپدی استخوان دست ثابت شده و بقیه اقدامات لازم انجام شد.

 

موسوی این عمل  را نادر  خواند و گفت : مدت زمان این عمل  5 ساعت به طول انجامید تا خونرسانی به اندام های قطع شده به جریان افتاد.

موسوی توضیح داد: با  این که  محل قطع شدگی با حدود 5 لیتر مواد ضد عفونی شستشو شد اما تا 72 ساعت نگران از کار افتادگی و عفونت بودیم که به همت همکارانمان در بخش های اورژانس،  آی سی یو، اتاق عمل ،متخصصین بیهوشی، بخش جراحی، ارتوپدی و ...توانستیم این جراحی نادر را  انجام دهیم و افتخاری برای شهرمان ثبت کنیم . 

رییس بیمارستان و متخصص طب اورژانس تذکر داد: همشهریان دقت داشته باشند درمواقعی که دچار چنین حوادثی می شوند عضو قطع شده را  شسته، در پارچه نمناکی بپیچند و داخل پلاستیکی در کنار یخ (نه در تماس مستقیم با یخ) بگذارند و سریعا به بیمارستان منتقل کنند.

 

🔵روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان


١١:٢٤ - شنبه ٨ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١١٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٢٢


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: